A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Одеський інклюзивно - ресурсний центр № 7"

Як розвивати у дітей уважність та здатність концентруватися

Дата: 11.05.2022 15:01
Кількість переглядів: 79

Щойно людина народжується, на неї обрушується маса сенсорних подразників.Згодом ми освоюємося і досить вибірково ставимося до настирливої нісенітниці, яка заважає нам утримувати увагу на тих речах, які відповідають нашим цілям.

🐻Поради для розвитку уважності та здатності концентруватися🐻:

🔵1. Заберіть зайві подразники

Якщо у дитини проблема зі сприйняттям інформації, потрібно озирнутися навколо. Можливо, саме приміщення винне в тому, що вона ніяк не здатна дослухати казку.

🟡2. Додайте сенсорики та рухів

Якщо дитина випадає під час пояснень, можна скористатися елементами з сенсорної інтеграції. Дітям потрібно багато різних, у тому числі й тактильних стимулів, щоб налаштувати мозок. Дозволити під час заняття м'яти в долоні жуйку для рук може дитині допомогти почути.

Деяким буває важко тримати у фокусі інформацію, оскільки всі зусилля йдуть на те, щоб зберегти нерухоме становище та сидіти у не найзручнішій позі. Якщо у такої дитини з'явиться можливість закопатися в подушки, придавити себе рюкзаком або прилягти, її увага до ваших слів буде вищою. Хороший спосіб робити перерви на зарядку. Дослідження показали, що 15 хвилин вправ у класі серйозно покращують результати когнітивних тестів, проведених того ж дня.

🟢3. Не читайте лекцій, а просіть дитину долучитися до діалогу

Було б неправильно звертати увагу лише на зовнішні поглиначі уваги, тихенько лаяти їх і нічого не робити зі своєю манерою вести розмову. Сьогодні ми маємо сто тисяч способів стати цікавими самим. Класні педагогічні технології, ігри, сторітлінг – все це може працювати на дітей. Дарма багато хто недооцінює силу живої спрямованої на дитину мови, особливо якщо вона містить цікаве питання.

Батькам це теж корисно мати на увазі. Коли ми заходимо на друге коло з промовою про користь навчання, є велика ймовірність, що все це летить повз ціль. Набагато ефективніше було б поговорити з дитиною про її цілі та інтереси або про те, що їй заважає чи допомагає вчитися.

🟣4. Не забувайте про майндфулнес

Те, що у західних країнах давно стало мейнстримом, а в нас досі звучить дикувато, — шкільні практики уважності. Є сотні наукових доказів, що невигадливі вправи, які допомагають дітям відчути своє дихання та становище у просторі, візуалізувати певний образ, впливають на них дивним чином. Наприклад, підвищують здібності до концентрації та саморегуляції, знижують проблемну поведінку та тривожність і навіть роблять дітей щасливішими.

Здається, що вдома запровадити звичку прислухатися до своїх відчуттів і розслаблятися ще легше, ніж у класі з 25 людьми, які довільно тремтять ногами.

🟠5. Подавайте інформацію через різні канали

Буває, що дорослий не може добитися розуміння, тому що звертається не до того каналу сприйняття дитини. Він, наприклад, аудіал, а ви чекаєте, що він порине у світ химерних тонів зеленої пастели. Навчаючи людину концентруватися на предметі, підключайте візуальні, аудіальні і, можливо, навіть кінетичні стимули.

🔵6. Дозвольте дитині грати

Гра життєво важлива для розвитку людини, навіть якщо татові здається, що дошкільна арифметика корисніша. Дослідники, які займаються вивченням гри, з кожним роком знаходять все більше доказів її благотворного впливу на мозок. З суто практичної точки зору — діти, що не награлися, намагаються грати під час навчання. А це незручно.

🟡7. Читайте вголос

Нове американське дослідження пропонує нам варіант, про який знала ще ваша бабуся, - читання книги. Регулярне читання вголос допомагає дошкільникам з емоційною регуляцією, навичками самоконтролю та уваги. Заспокійливий ефект був виявлений для дослідження дошкільнят, але, мабуть, він працює для всіх — навіть для тривожних батьків.

Це декілька порад, що робити задля покращення уважності і концентрації. Чим краще будуть розвинуті ці навички, тим більше ми можем дізнатись спостерігаючи за навколишнім світом.

( Запрошуємо на наш телеграм канал за посиланням https://t.me/+cxCCLjJVzHw4ZDY )

З повагою, практичний психолог Ящишина Анастасія Костянтинівна


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень