Про метод сенсомоторної корекції
Заняття з сенсомоторної корекції – це вид нейропсихологічної роботи, орієнтований на оптимізацію розвитку вищих психічних функцій (мислення, пам'яті, мовлення та інших.) шляхом впливу на сенсорну і моторну сфери дитини. Вона включає різні дихальні та рухові вправи, спрямовані на покращення контролю над:
тонусом м'язів;
процесом дихання;
координацією рухів;
почуттям рівноваги.
Сенсомоторна корекція впливає на глибинні структури мозку. Вона стимулює ділянки кори, необхідні дитині для коректного здійснення різних дій. Програма допомагає дітям покращити спритність, уважність та навчальні навички.
Показання
Сенсомоторна корекція використовується при різних порушеннях, допомагає у боротьбі з:
гіперактивністю;
емоційною незрілістю;
кінестетичними порушеннями;
труднощами в артикуляції;
розсіяністю уваги;
затримкою у розвитку моторних навичок;
незграбністю;
небажаною поведінкою;
труднощами у навчанні.
Досить часто корекційні заняття відвідують діти із СДВГ, аутизмом та іншими особливостями.
Суть методу
У більшості випадків відставання у розвитку є наслідком проблем, що виникли на ранніх стадіях становлення дитини. Вони можуть бути викликані тяжким перебігом вагітності, пологовими травмами або захворюваннями, перенесеними у перші місяці життя малюка.
Метод сенсомоторної корекції концентрується не стільки на розвитку вищих психічних функцій. Його головна мета – базовий сенсомоторний рівень. На заняттях зі спеціалістом дитина розвиває основні функції, які були втрачені у ранньому віці. До когнітивної психотерапії переходять лише на заключному етапі програми.
Сенсомоторна корекція передбачає «повернення» малюка до раннього етапу його життя. До часу, коли його моторна та сенсорна сфери тільки починали розвиватися. На момент, коли стався збій. У ході занять система рухів та почуттів коректно вибудовуються наново. Моторна та сенсорна сфери дуже важливі для розвитку певних ділянок мозку.
Сенсомоторна корекція потребує регулярних занять. Вони проходять як зі спеціалістом, так і в домашніх умовах. В результаті батьки та фахівці зазначають, що у малюків покращуються:
всі види пам'яті;
загальна працездатність;
уважність, посидючість;
почуття рівноваги, координація;
велика та дрібна моторика;
зорове та слухове сприйняття;
стабільність нервової системи;
потяг до пізнавальної діяльності;
здатність до навчання.
Сенсомоторна корекція дозволяє суттєво покращити роботу головного мозку. Для дітей із затримкою мовленнєвого розвитку заняття будуть ефективним доповненням до роботи з логопедом.
Практичний психолог Каушанська Маргарита Володимирівна