A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Одеський інклюзивно - ресурсний центр № 7"

“Симптоми проблем психічних розладів у дитячому віці"

Дата: 23.02.2021 13:49
Кількість переглядів: 174

Плачуть, вередують і тривожаться багато дітей. А в підлітковому віці більшість переживають кризу перехідного віку. Як же з'ясувати, чи є поведінка дитини патологією або нормою?

???? Коли потрібно звертатися до фахівців:

-якщо страхи і тривожність проявляються у дитини щодня;

-нервові тики;

-агресивність, постійне порушення правил поведінки;

-прогули навчання;

-дивні рухи тіла;

-загальмованість, погана пам'ять, млявість;

-часто мінлива поведінка;

-проблеми в спілкуванні з однолітками.

Можливо, психічного розладу у дитини немає, досить буде кілька сесій з психологом для вирішення проблеми. Однак краще звернутися до фахівця і попередити проблему на стадії її формування.

Три групи психічних і поведінкових розладів

Всі відхилення в психічному та поведінковому розвитку дитини можна умовно розділити на 3 великі групи. У деяких випадках вони розвиваються паралельно один з одним, проявляючись як симптоматика конкретного захворювання.

??Відхилення в розвитку. Розлади розвитку характеризуються сповільненою розумової реакцією дитини, проблемами в усній і письмовій мові, порушенням пам'яті, уваги. Такі підлітки або діти ніяк не запам'ятовують інформацію, погано навчаються в порівнянні з однолітками. Уповільнений розвиток не є психічним розладом в повному розумінні цього слова. Однак багатьом дітям з такими проблемами властиві і поведінкові розлади.

??Емоційні відхилення. Найчастіше запуском до психоемоційних проблем є певна травмуюча ситуація. Переживання страху, нездорова атмосфера в сім'ї або наявність порушень психіки у одного з батьків породжують порушення психічного здоров'я дитини. Виявляються як підвищена тривожність, соціофобія, небажання спілкуватися з однолітками або агресія як відповідна реакція на страх.

??Відхилення в поведінці. Розлади соціалізації у підлітка або дитини сприяють формуванню конфліктів в школі, порушення суспільних норм. Діти з розладами поведінки можуть красти, брешуть, зривають уроки, приймають психотропні препарати. Підліткова наркоманія і алкоголізм є наслідком такої поведінки, якщо не втрутитися вчасно. Підвищена активність і недостатнє участь батьків у вихованні призводять до подібних проблем.

Якщо вчасно звернутись до спеціалістів, то багатьох проблем можна уникнути.

Практичний психолог Каушанська Маргарита Володимирівна


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень