Великодній кролик
Найвесняніше, добре, світле свято, звичайно, Великдень. У багатьох він асоціюється з великодніми пасками, різнобарвними яйцями і навіть з кроликом. Давайте розберемося, яке ж відношення до цього свята має кролик, і чому він несе яйця (так, саме цим великодній кролик і займається напередодні свята)?
Пасхальний кролик чи заєць є символом Великодня у західних європейських країнах та країнах Північної Америки, таким же, як в Україні – паски та фарбовані яйця.
Діти Європи та Америки вірять у казкову історію про те, що великодній кролик ховає у своє кроляче гніздо різнокольорові шоколадні яйця. Вранці малюкам необхідно знайти це гніздо, щоб отримати солодощі. Проте гостинці кролик приносить лише добрим та вихованим діткам, про що цілий рік їм розповідають їхні батьки.
Як кролик став символом Великодня
Історія пасхального кролика бере початок ще в дохристиянській Німеччині. Богиня весни та родючості Остара. Її святом був день настання весни, а саме день весняного рівнодення, а символом цього свята став кролик.
Але чому роль тварини, яка ховає яйця, дісталася саме кролику? Адже яйця несе курка! Виявляється, «звичайна» курка просто не могла нести такі гарні та яскраві яйця. Німцям необхідно було вигадати інший казковий персонаж. Таких персонажів було багато, однак саме зайчик/кролик прижився в ролі чарівного звіра, який несе чарівні яйця.
А ще кажуть, той, кому вдалося знайти знесене пасхальним кроликом яйце, весь рік буде щасливим.
У Мюнхені на честь кролика навіть відкрили музей, який потрапив до Книги рекордів Гіннеса. Адже в музеї налічувалося понад 1000 різних експонатів: фігурки кроликів з дерева, фарфору, цукру, листівки, формочки для виготовлення солодких кроликів та багато іншого. На жаль, у 2005 році, через 5 років після смерті засновника музею Манфред Клауда, музей було закрито, а частину колекції розпродано.
У багатьох країнах святкування Великодня супроводжується парадами. Люди вбираються у зайчиків, у магазинах продають листівки та шоколадних кроликів, м'які іграшки, незвичайний великодній декор у вигляді кроликів, зайців.
У нашій країні кролик є символом католицького Великодня, яке звичайно святкують за тиждень до православного, але кроликів можна побачити на крашанках та в якості прикраси посуду для паски та яєць під час святкування православного Великодня.
Однак, незмінним залишається одне: Великдень – найсвітліше свято, яке приносить щастя, тепло та добро в серця кожного з нас, а слідкування старим та новим традиціям робить світ більш різнобарвним та цікавим.
( Запрошуємо на наш телеграм канал за посиланням https://t.me/+cxCCLjJVzHw4ZDY
З повагою, практичний психолог Ящишина Анастасія Костянтинівна