A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Одеський інклюзивно - ресурсний центр № 7"

Як правильно хвалити дитину

Дата: 16.05.2022 13:01
Кількість переглядів: 58

Дитині будь-якого віку насамперед потрібно, щоб батьки її помічали. У нормі дитина і батьки пов'язані відносинами прихильності, в ідеалі - це стосунки надійної прихильності. Тобто дитина чітко знає не тільки те, що вона ваша, але і те, що вона вам потрібна і вами любима, ви готові її захищати і про неї дбати. Похвала — це один із способів виявити увагу до дитини.

🤗Декілька порад батькам, як хвалити дитину🙂

🔵1. Хваліть дитину не тільки за досягнення, але й за зусилля. Результату може довго не бути, але дитина зрозуміє, що зусилля самі по собі теж гідні поваги і похвали, а це дуже цінний внесок у ваше сьогодення і майбутнє. У житті часто бувають ситуації, коли треба довго вкладатися без видимого результату.

🟡2. Порівнюйте дитину тільки з самим собою. Якщо ми порівнюємо дитину з іншими дітьми, ми звертаємо її увагу не на те, до чого варто прагнути, а на те, що вона особисто нас не влаштовує. І що сусідський Антон був би для нас набагато кращим сином.

🟣3. Похвала має бути щирою. Іноді батьки можуть бути такими стомленими або чимось засмученими, що їм важко висловити свою радість. Тут можна пояснити дитині свій згаслий вигляд і не особливо радісний тон: «Вибач, я так сьогодні втомилася, що мені складно якось яскраво виражати свої емоції, але, правда, пишаюся тобою».

🟢4. Важливо, щоб похвала відповідала віку і рівню розвитку дитини. Те, що трирічна дитина витерла зі столу калюжу за власною ініціативою, викликає мамине бурхливе захоплення: «Розумниця! Мамина помічниця!». Підлітку в цьому випадку достатньо вашої подяки або посмішки.

🟠5. Шукайте хороше. Навіть у найневдалішій роботі чи вчинку можна відзначити щось хороше. Хоча б намір.

🔵6. Нехай ваша похвала буде змістовною. Розкажіть докладніше, що саме вам подобається в роботі дитини або її вчинку.

🟡7. Немає нічого жахливого в оціночних судженнях або ти-висловлюваннях: «Ти молодець. Це хороша робота". Головне, щоб у вашому спілкуванні з дитиною були присутні й інші форми похвали.

🟣8. Періодично влаштовуйте ревізію досягнень. Розмовляйте з дитиною про те, що у неї вийшло, що ви помітили, чому пораділи. Показуйте її власний прогрес. Неважливо, про що йдеться: про навчання, ваші відносини, успіхи в грі на гітарі або програмуванні.

Для дитини похвала - це засіб дізнатися, що батькам вона не байдужа. Це допомагає їй певніше крокувати життям і вирощувати любов та повагу до себе.

( Запрошуємо на наш телеграм канал за посиланням https://t.me/+cxCCLjJVzHw4ZDY )

З повагою, практичний психолог Ящишина Анастасія Костянтинівна


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень