Адаптація дитини після переїзду
Почуття, які відчуває дитина після переїзду, дуже різні. Існують побоювання, що в неї не буде друзів, що їй не сподобається те, що буде далі. І скільки б батьки не втішали дитину в тому, що все буде добре, їхні слова не матимуть належної дії, якщо після переїзду дитина не переконається в тому, що справді все добре.
Дитина могла виїхати на нове місце з чітким розумінням того, що новий друг з'явиться відразу, як розповідали батьки, але вже минуло кілька тижнів, а друга так і немає, дитина розчарується у своїх силах і почне замикатися. Батькам слід виявити чуйність у такі моменти та поговорити з дитиною. Розповісти, що таке трапляється і це абсолютно нормально. Важливо підтримати її в цей складний період і зробити все можливе, щоб вона знову відчула у собі сили не ставати білою вороною.
Зміна дитячого закладу, який відвідувала дитина, неминуче веде до будівництва нових соціальних відносин, як усередині колективу однолітків, так і з педагогами. Вчителі чи вихователі теж придивляються до «новенького», навчають його нових правил. У дитини виникне необхідність, крім налагодження спілкування, ще й підлаштовуватися до нових, несподіваних йому законів. Це також сильний стрес.
КОЛИ СЛІД ЗВЕРНУТИСЯ ДО ФАХІВЦЯ?
Психолог – це непогано. Це зовсім не означає, що з вашою дитиною щось справді не так. У ті моменти, коли вона або ви заплуталися, варто записатися до спеціаліста, щоб вирішити цю ситуацію.
Складнощі з переїздом – не виняток.
Найчастіше у дітей виникають такі труднощі:
Раптове погіршення успішності в школі або збільшення скарг на агресивну поведінку дитини в стінах освітнього закладу.
Збільшення конфліктів удома, крики, образи, агресивність.
Замикання на техніці, коли дитина не йде від комп'ютера, телевізора або гаджетів.
Часті згадки про те, як було добре на старому місці. Відсутність нових друзів за кілька місяців.
Різкі емоційні зміни, або апатичність до того, що відбувається навколо. Будьте впевнені, при такій зміні поведінки діти можуть не говорити, що їх турбує, але вони продовжать внутрішньо накопичувати негативні емоції.
Пам'ятайте, що будь-який переїзд – великий стрес для дитини, навіть якщо зараз дитина перебуває у більшій безпеці, ніж у рідному місті. Від батьків знадобиться велика турбота та увага. Тільки тоді вдасться впоратися із цим непростим періодом адаптації.
З повагою, Практичний психолог Каушанська Маргарита Володимирівна