A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Одеський інклюзивно - ресурсний центр № 7"

Адаптація дитини після переїзду

Дата: 21.04.2022 11:25
Кількість переглядів: 61

Почуття, які відчуває дитина після переїзду, дуже різні. Існують побоювання, що в неї не буде друзів, що їй не сподобається те, що буде далі. І скільки б батьки не втішали дитину в тому, що все буде добре, їхні слова не матимуть належної дії, якщо після переїзду дитина не переконається в тому, що справді все добре.

📍Дитина могла виїхати на нове місце з чітким розумінням того, що новий друг з'явиться відразу, як розповідали батьки, але вже минуло кілька тижнів, а друга так і немає, дитина розчарується у своїх силах і почне замикатися. Батькам слід виявити чуйність у такі моменти та поговорити з дитиною. Розповісти, що таке трапляється і це абсолютно нормально. Важливо підтримати її в цей складний період і зробити все можливе, щоб вона знову відчула у собі сили не ставати білою вороною.

👀Зміна дитячого закладу, який відвідувала дитина, неминуче веде до будівництва нових соціальних відносин, як усередині колективу однолітків, так і з педагогами. Вчителі чи вихователі теж придивляються до «новенького», навчають його нових правил. У дитини виникне необхідність, крім налагодження спілкування, ще й підлаштовуватися до нових, несподіваних йому законів. Це також сильний стрес.

❗КОЛИ СЛІД ЗВЕРНУТИСЯ ДО ФАХІВЦЯ?

Психолог – це непогано. Це зовсім не означає, що з вашою дитиною щось справді не так. У ті моменти, коли вона або ви заплуталися, варто записатися до спеціаліста, щоб вирішити цю ситуацію.

Складнощі з переїздом – не виняток.

Найчастіше у дітей виникають такі труднощі:

🔴Раптове погіршення успішності в школі або збільшення скарг на агресивну поведінку дитини в стінах освітнього закладу.

🔴Збільшення конфліктів удома, крики, образи, агресивність.

🔴Замикання на техніці, коли дитина не йде від комп'ютера, телевізора або гаджетів.

🔴Часті згадки про те, як було добре на старому місці. Відсутність нових друзів за кілька місяців.

🔴Різкі емоційні зміни, або апатичність до того, що відбувається навколо. Будьте впевнені, при такій зміні поведінки діти можуть не говорити, що їх турбує, але вони продовжать внутрішньо накопичувати негативні емоції.

🌷Пам'ятайте, що будь-який переїзд – великий стрес для дитини, навіть якщо зараз дитина перебуває у більшій безпеці, ніж у рідному місті. Від батьків знадобиться велика турбота та увага. Тільки тоді вдасться впоратися із цим непростим періодом адаптації.

З повагою, Практичний психолог Каушанська Маргарита Володимирівна ❤️


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень