Як весело і корисно провести навесні прогулянку з дитиною?
Весна – чудова пора року! Хочеться все більше проводити часу на вулиці і спостерігати за чудовими явищами в природі, що характерні для цієї пори. Прогулянки дозволяють дитині в повній мірі захоплюватися пробудженням природи і узнавати нове. Але і батьки отримують масу задоволення, відкриваючи дитині загадки і таємниці навколишнього світу.
За допомогою прогулянок ми прищеплюємо дітям любов до природи, що дуже важливо в вихованні особистості, а також поширюємо і уточнюємо знання малюка про навколишній світ.
Як же цікаво провести прогулянку з дитиною? Вирушаючи на прогулянку, придумайте, чим ви сьогодні займетеся з дитиною. Ось декілька ідей
:
Прийняти участь в житті навколишнього світу. Наприклад, можна піти погодувати пташок. Запропонуйте дитині самій зібрати частування для птахів. На прогулянці поспостерігайте за поведінкою птахів, зверніть увагу на те, що деякі птахи дуже жваві, інші бояться підійти до корму. Порівняйте горобця з синичкою, нехай дитина сама скаже вам відмінності. Яскраві образи та нові знання з цієї прогулянки надовго запам'ятаються дитини.
Запропонуйте доньці взяти на прогулянку ляльку, а синочкові - улюблену іграшку. Малюк може розповісти другу про те, що вже знає про весну, а ви продовжите розповідь, захоплюючі новими історіями. Зверніть увагу дитини на те, які явища характерні для весни:
Природа ніби прокидається від зимової сплячки, під теплими променями сонця сніг поступово тане, перетворюючись на дзвінкі струмки.
Повертаються перелітні птахи . Своїм радісним і дзвінким співом радують граки, шпаки, зяблики, ластівки, жайворонки, чижі, трясогузки.
Прокидаються і комахи: стрункі веснянки, метелики-красуні народжуються з лялечок, працьовиті мурашки щосили поспішають на будівництво будинку, а неквапливі джмелі вже починають збирати нектар на галявинах.
Вивчіть з дитиною віршики про сонечко і «кличте» сонячні промені за допомогою ласкавих слів, віршів і пісень.
Пускайте "сонячних зайчиків». Якщо погода сонячна, не забудьте прихопити з собою дзеркальце. Малюк буде радий зробити день ще більш сонячним, пускаючи сонячні відблиски на будинки і дерева. Виберіть яку-небудь віддалену мету і позмагайтеся, хто зможе запустити зайчика так далеко.
По поверненню додому можна доповнити враження про цю весняну прогулянку: запропонуйте дитині зліпити з пластиліну пролісок, намалювати зеленіючу берізку, розгадувати загадки про весну, дізнатися, які в народі є прикмети, прислів'я про весну.
Учіть дитину спостерігати і порівнювати, що було вчора на цьому місці, що сьогодні змінилося. Наприклад, розглядайте бруньки на деревах, і ви помітите, як з кожним днем вони стають більшими.
Навчайте свою дитину любити і берегти навколишній світ. Дуже важливо, щоб дорослі, що оточують дитину, самі любили природу і цю любов намагалися прищепити дітям. Потрібно підтримувати прагнення дітей до пізнання природи, направляючи їх допитливість, давати можливість активно добувати доступні їм знання.
Вчитель – дефектолог Проніна Софія Андріївна.