A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Одеський інклюзивно - ресурсний центр № 7"

Як говорити з дітьми про лайку та матерні слова

Дата: 10.06.2021 09:52
Кількість переглядів: 65

Часто хлопчики і дівчатка у віці 4-9 років починають активно лаятися і використовувати мат. З одного боку, їм це цікаво, з іншого - спосіб вписатися в групу однолітків, з третього - привернути увагу або впоратися з сильними емоціями. І тут найважливіше - як батьки відреагують.

????1.Зберігайте спокій

Ваш син або дочка можуть до кінця не розуміти значення мату. Тому будьте спокійні і поясніть, що слово, яке дитина використала, не дуже хороше. Воно може нашкодити почуттям інших людей. Це важливо проговорити, щоб запобігти використанню лайки в подальшому.

????2.Обговоріть значення слова

Можна запитати дитину: як ти думаєш, що означає це слово? Навіщо в цій ситуації ти використовуєш саме його? І далі роз'ясніть, чому варто уникати матів. Наприклад: "Це слово позначає деякі інтимні частини тіла. Ми не використовуємо його в нашій родині". Або: "Це слово проявляє неповагу до певних груп людей".

????3.Створіть правила для лайки

Правила ігнорування матів і лайки повинні виконуватися як дорослими, так і дітьми. Тоді ви можете апелювати: "Пам'ятайте, це слово, яке ми не використовуємо в нашому домі". Так, вам теж доведеться стримувати себе і замість короткого матного слова говорити: "Я відчуваю себе дуже засмученим / засмученою, сердитим / сердитою".

Таким чином ви вчите дітей різними способами виражати свої почуття. Якщо дитина все ж почула мат з ваших уст, поясніть, чому ви лаялися.

????4.Хваліть дітей за уникнення матних слів

Хваліть свою дитину, коли бачите, що вона в пориві гніву або злості стримує себе. Або коли хтось із дітей обзивається нехорошими словами, а ваш син або дочка йдуть від ситуації, не відповідаючи тим же.

????5. "Чому їм можна, а мені ні?" Навіть якщо у вашій родині не прийнято використовувати мати, діти можуть чути їх на вулиці. І вам потрібно бути готовими відповісти на питання, чому хтось каже погані слова. Ви можете сказати, що люди в різних сім'ях мають різні правила.

Пам'ятайте, що багато залежить від вашої реакції на поведінку дитини, тому намагайтесь зберігати спокій і розібратися в її причинах.

Практичний психолог Каушанська Маргарита Володимирівна


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень